Tadžikų kultūros centro vadovo susitikimas su tautinių mažumų skyriaus vedėja Vida Montvydaitė, balandžio 6 d

-

Tautinių mažumų skyriaus vedėja Vida Montvidaitė susitiko su Baltijos tadžikų centro vadovu Mirzorakhimu Kuzovu. Šalys aptarė dvišalio bendradarbiavimo klausimus Baltijos tadžikų kultūros centre.

Ką tik Lietuvos tautinių mažumų departamento vadove tapusi Vida Montvydaitė teiravosi apie Tautinių mažumų asociacijos veiklą. Mirzorakhimas Kuzovas pateikė informaciją apie centro veiklą- trejus su puse metų ir dalinosi, kad tadžikų centras įregistruotas 2019 metų lapkritį. Tadžikų bendruomenei Lietuvoje priklauso 33 šeimos, iš viso apie 150 žmonių.
Draugija stengiasi pristatyti tadžikų kultūrą Lietuvoje, taip pat padeda Lietuvoje gyvenantiems tadžikams, atlikdama nemažai savanoriškų darbų.

Kuzovas pažymėjo, kad Tadžikų centras užmezgė gerus ryšius su buvusiu Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi ir prisidėjo prie Vilniaus miesto gerinimo.
Nuo pat įkūrimo Centras sugebėjo padėti priimti dviem jauniems imigrantams gauti studijų vietas Europos medicinos universitetuose – vienam Lietuvoje, kitam- Vokietijoje.

Praėjusiais metais Centras, bendradarbiaudamas su Carito organizacija, organizavo tadžikų kultūros pristatymo dienas, kurias transliavo ir vietos televizija. Tadžikistano kampanijoje dalyvavo ir Seimo (Lietuvos parlamento) atstovas.Savo ruožtu Vida Montvydaitė išreiškė pasitenkinimą Tadžikų centro veikla ir pakvietė jos vadovą dalyvauti Tautinių mažumų dienos renginiuose, kurie vyks gegužės 23 d.ir dalinosi, kad Tautinių mažumų taryba renkama kartą per 4 metus, o ateinančiuose rinkimuose planuojama įtraukti žmones iš Tarybos.

Ji pabrėžė, kad Tautinių mažumų departamentas turi ir Sekmadieninę mokyklą, o tadžikai taip pat gali prisijungti prie jos ir organizuoti savo vaikams pamokas bei edukacijas tadžikų kalba, galima organizuoti pamokas ir mokymus taip pat ir suaugusiems. Vidos Monvydaitės teigimu, mokykla buvo sukurta siekiant išsaugoti migrantų kultūrą.

Naujausios žinutės

POPULIARIOS KATEGORIJOS